Basın

Yayınladığımız içeriklerden bazılarını kendi basın çalışmalarınız için kullanıp kullanamayacağınızı merak mı ediyorsunuz? Cevabımız “evet” ancak bunun için öncelikle aşağıdaki şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. İnternet sitemizde yayınlanan mesajlar kullanıcılar için bilgi kaynağı teşkil etmeleri amacıyla düzenlenmiştir.

Haberlerimizden alıntı yapmak istediğiniz zaman bizi bu konuda bilgilendirdiğinizden ve kaynağı belirttiğinizden emin olmanızı rica ediyoruz.

Eğer uzman görüşlerini veya uzmanların makalelerinden bazı kısımları alacaksanız, alıntı yapılan kelimelerin yazarını belirtmeyi lütfen unutmayın.

Portal ve internet sitelerinde yayın yaparken, lütfen www.gemius.com adres linkini dâhil edin ve basılı materyal üzerinde ise verinin Gemius’dan alınmış olduğun belirten bir not ekleyin.

Sosyal medya ortamında lütfen yalnızca başlığı açıklayın ve kişileri internet sitemizdeki orijinal makaleye bir link vererek yönlendirin.

İnfografiklerimiz söz konusu olduğunda da aynı kurallar uygulanmaktadır, yine de internet sitemizde kullanılan fotoğrafların başka bir yerde yayınlanamayacaklarını aklınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Konuyla ilgili verilere göz atın:

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et