2024-07-02 09:01

Euro 2024 için markaların öne çıkan iletişimleri

Euro 2024 için markaların öne çıkan iletişimleri

Gemius olarak A Milli Takımımıza başarılar dilerken, markaların iletişim çalışmalarını sizlerle paylaşmak istedik ve bu hafta boyunca paylaştığımız kreatiflerin tamamını bu içerikte sizlerle paylaşıyoruz.

Avrupa’nın en büyük futbol şampiyonası olan Euro 2024 heyecanı sürüyor. A Milli Takım ilk maçlarında büyük bir başarı elde ederken takımımızı yalnız bırakmayan ve iletişim çalışmalarını Euro 2024 özelinde yoğunlaştıran markalar futbol heyecanına ortak olup geniş kitlelere ulaşmaya çalıştı. Biz de Gemius olarak A Milli Takımımıza başarılar dilerken, markaların iletişim çalışmalarını sizlerle paylaşmak istedik ve bu hafta boyunca paylaştığımız kreatiflerin tamamını bu bültende sizlerle paylaşıyoruz.

Arçelik

Milli Futbol Takımları Ana Sponsorlu olan Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Arçelik “Bizden Bir Tane Daha Yok” sloganının altını çizdi ve “Bu coşkunun, bu gururun bu ülke için anlamı çok. A Milli Futbol Takımımız aşkına bir aradaysak eğer bizden bir tane daha yok” mesajını kullandı.

Ülker

A Milli Takım Resmi Sponsoru olan Ülker hazırladığı reklam filminde “Memleketin yeri kalbimizin içi. Yer gök inlesin, bu sesi dinlesin. Kalbinde memleketi taşıyanlarla kupa yolunda Almanya’dayız. Ülker Bizim Çocuklar’a başarılar diler” mesajına vurgu yaptı.

 

Sahibinden.com

Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformlarından Sahibinden.com da Euro 2024’e kayıtsız kalmayan markalardan biri oldu. Şirket “Kırmızı Beyaz – En Sahi Aşk” temasını işledi.

Coca-Cola

Coca-Cola turnuvaya katılan diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Türkiye için de özel bir reklam filmi hazırladı. İçecek devi “Gururumuzu Yükselten Bu Milli Duygu Her şeyin Üstünde” mesajını öne çıkarmayı tercih etti.

Trendyol

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından Trendyol hazırladığı reklam filminde “Hani yıllardır beklediğin o fırsat ayağına gelir ya. Hadi şampiyon, şimdi herkese en iyi kimmiş gösterme zamanı. Herkesin heyecanla beklediği o an UEFA EURO 2024’te. Trendyol’un desteğiyle Avrupa’nın en iyileri futbolun kalbinde” mesajının altını çizdi. 

Turkcell

Turkcell A Milli Takımımızı soluksuz destekleyen taraflarlarımızı ön plana çıkararak,

“Armasına, formasına
Tarihine, coşkusuna
Gururuna, duruşuna
Kupasına, sevdasına
Hilaline, yıldızına
11 Delikanlımızla
Gönlümüzü verdik futbol aşkına!”

dizelerini paylaştı ve “Yıllardır olduğu gibi aşkla ve gururla A Milli Takımımızın yanındayız. Haydi #11Delikanlı!” mesajına vurgu yaptı.

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları, A Milli Takımımızın yıldızlarına reklam filminde yer verdi. Hakan Çalhanoğlu ile başlayan reklam filminde “Bayrakları astık geliyoruz” sloganı kullanıldı.

 

Evinde maçı seyreden Çalhanoğlu, topu ağlarla buluşturan takımımızın diğer genç yıldızı Arda Güler’in sembol haline gelen gol sevincini televizyon ekranında görürken “Aslanım benim” diyerek alkış tutuyor ve telefonla takım arkadaşı Oğuz Aydın’ı arayarak “As bayrakları as” diye çağrıda bulunuyor.

DenizBank

Hazırladığı 45 saniyelik reklam filminde DenizBank “Bizim sevgimiz koca bir deniz, her nefeste birlikteyiz biz! Ana Sponsoru olduğumuz Türkiye Milli Futbol Takımımızın her zaman yanındayız. #BizimÇocuklar‘a başarılar dileriz” mesajını öne çıkardı.

Türk Telekom

Türk Telekom sokaktaki insanın A Milli Takımımıza olan büyük ilgisini reklam filmine taşırken “Futbolla birleşiyoruz, futbolca konuşuyoruz. Maçların heyecanını Türk Telekom’la yaşıyoruz” sloganını kullanmayı tercih etti.

BtcTurk

5 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan Türkiye’ni nönde gelen kripto para borsalarından BtcTurk, izleyenleri geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarıyor ve  “Hayatta bazı ilkler vardır. Yıllar geçse de unutulmaz. Millilerimizin sahaya çıktığı o ilk an ve o ilk gol unutulmaz. İlk galibiyetimiz ve ilk kutlamamız, Dünya Kupası’nda ilk boy gösterişimiz, Avrupa’daki ilk çeyrek finalimiz ve tabii ki 2022 Dünya Kupası üçüncülüğümüz. Nasıl unutulabilir ki.” diyerek A Milli Takımımızın geçmişteki önemli tarihi anlarını ekrana getirmeyi tercih etti.

RAMS Global

A Milli Futbol Takımımızın ana sponsoru olan RAMS Global, “Yüreklerimizde ay yıldız, şampiyonluk hedefiyle destekçiniz olmaktan gururluyuz. Haydi #BizimÇocuklar” mesajına vurgu yaptı.

Damat Tween

Damat Tween, siyah-beyaz hazırladığı reklam filminde kendi hazırladığı kreasyonu üzerinde taşıyan A Milli Takımımızın yıldızlarını öne çıkardı ve “Milli Futbol Takımı'mızın Resmi Giyim Sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz” mesajını verdi.

Gillette

P&G çatısı altında faaliyet gösteren ve Türkiye Milli Futbol Takımı Erkek Bakım Markası olan Gillette, A Milli Futbol Takımımızın oyuncularından Kenan Yıldız’ı reklam yüzü olarak tercih etti ve “Her maça jilet gibi hazırlanmak için Kenan Yıldız’ın tercihi Gillette Mach3 Charcoal. Sen de maç tıraşını ol, milli takımımıza jilet gibi destek ol” mesajını verdi.

Rexona 

Rexona, Euro 2024 iletişimi Hakan Çalhanoğlu üzerine kurdu ve “Üstün performansıyla kazanan Hakan, kazanan Rexona!” mesajını öne çıkardı.

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

haber

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et