2017-05-15 23:03

Türkiye İnternet Kullanıcıları Şubat Ayında En Çok Hangi Sitelerde Vakit Geçirdi?

Türkiye İnternet Kullanıcıları Şubat Ayında En Çok Hangi Sitelerde Vakit Geçirdi?

Şubat ayı IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Raporu sonuçlarına göre Arama motorları hem en fazla kullanıcıya sahip hem de İnternet kullanıcılarının en fazla zaman geçirdiği mecralar olarak karşımıza çıkıyor.

Google’ın kullanıcılara aradığı konulara ilişkin zenginleştirilmiş içerikler sunmaya başlaması Arama Motorları kategorisinde geçirilen toplam sürenin bir önceki yıla göre artmasında en büyük rolü oynuyor.  

 

Buna karşılık kullanıcı başına sitede geçirilen ortalama süre bazında incelendiğinde ise durum biraz farklılaşıyor. Kamu siteleri kategorisinde İlan kategorisine göre yaklaşık %30 daha fazla ziyaretçi olsa da İlan kategorisindeki ziyaretçilerin bu sitelerde daha uzun vakit geçirdikleri anlaşılıyor.
Kullanıcının ilgisini çekecek içeriklerle kullanıcının sitede daha uzun süreli kalmasını sağlamak hem yayıncılar hem de reklam verenler açısından önemli birçok avantaj sağlıyor.

 

Gemius tarafından hazırlanan IAB Türkiye Internet Ölçüleme Raporları strateji üretirken hem kendi kullanıcılarınız hem de rakiplerinizin ziyaretçileri hakkında derinlemesine bilgi edinmenizi sağlar. 

İçerikler

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

yorum

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et