2016-11-07 11:46

Romanya’nın en popüler haber siteleri

Gemius verilerine göre, Romanya bilgisayar kullanıcılarının yarısından fazlası haber sitelerini ziyaret ediyor. En popüler Romanya haber sitelerinin sıralamasına gelin birlikte göz atalım. 

2016 yılında ocak ayından temmuz ayına kadar geçen sürede, Romanya bilgisayar kullanıcıları arasında haber sitelerine erişimde gözle görünür bir artış yaşandı. (Kaynak: gemiusAudience) Bu dönemin başlangıcında haber siteleri %50’lik bir oranla ziyaret edilirken, mayıs ve haziran aylarında bu oran %52’ye ulaştı. Bu oranlar 3.7 ve 3.8 milyon arası bilgisayar kullanıcısına denk geliyor. 

Peki Romanya’nın en popüler haber siteleri hangileri?

Romanya’nın en popüler haber siteleri (alfabetik sırayla): Adevarul.ro, Antena3.ro, Digi24.ro, Evz.ro, Gandul.info, Hotnews.ro, Jurnalul.ro, Mediafax.ro, Realitatea.net, Stirileprotv.ro and Ziare.com. Bu altı aylık süre zarfı içersinde, sitelerin sıralamalarında kaydadeğer bir değişim yaşanmadı. Adevarul.ro ve Stirilprotv.ro liderliği aralarında dönüşümlü paylaşırken, Realitatea.ro 3. Sıradaki yerini korudu. Bu üç haber portalı %20’lik erişim oranıyla diğer sitelerden ayrılıyor. Rekor erişimse; 1.8 milyon bilgisayar erişimi ve %24.2’lik bir oranla ocak ayında Adevarul.ro’ ya oldu.

 

Orta sıralar sabit

Tablonun orta sıralarında ise, büyük bir değişiklik olmadı. Gandul.info ocak ve haziran ayları arasında 4.lüğünü %15.1-8’lik oranlarıyla korurken, Ziare.com %12.6 ve %14.7’lik oranıyla listede 5. oldu.

Alt sıralar değişken

Listenin alt sıralarında, üst sıralara oranla büyük yer değişimleri yaşandı. İlk on site içersinde, en çok dalganma yaşanan haber portalları, Antena3.ro, Hotnews.ro, Evenimentulzilei.ro, Mediafox.ro, Jurnalul.ro ve Digi24.ro oldu. Bu siteler sıralamadaki yerleri değişken olsa dahi, site başına minimum 500.000 bilgisayar erişimiyle yine önem teşkil eden haber portalları.

gemiusAudience Romanya; özel ölçümlü füzyon metodolojisi, sayfa ve kullanıcı merkezli verinin yanısıra SNA FOCUS araştırması yardımıyla BRAT tarafından sağlanan yapısal veriyi kullanarak online erişici ölçümü yapan bir araştırmadır.

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

analiz & grafik

Ülke

Romanya

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et