2022-04-15 08:33

Reklam erişimi en yüksek marka senin markan olabilir mi?

Reklam erişimi en yüksek marka senin markan olabilir mi?

Ramazan ayı öncesi oldukça hareketli geçen Mart ayında dev şirketlerin arasında ‘erişim’ savaşları tam gaz devam etti. Yeni kampanyalarıyla daha çok kişiye ulaşmaya çalışan şirketler, Gemius’un da radarındaydı. Bu kapsamda Gemius Adreal, Mart ayında en fazla kişiye erişen sektörlerde erişime göre ilk 3 markayı belirledi. Reklam erişimi en yüksek marka sizin markanız da olabilir!

Medya, kitap, CD&DVD sektörü dikkate alındığında çarpıcı bir tabloyla karşılaşıyoruz. Gemius Adreal’in verilerine göre Meta çatısı altında faaliyet gösteren Facebook, birbirinden farklı yapımlarıyla öne çıkan TRT 1 ve dijital müzik platformlarının önde gelen isimlerinden Spotify, Mart ayında ilk 3’te yer aldı.Eğlence sektörü söz konusu dünyanın en yaygın oynanan oyunlarından biri olan PUBG’nin öne çıktığı dikkat çekiyor. PUBG ile birlikte konser dahil pek çok etkinliğin bilet satışını gerçekleştiren Biletix ve LEGO da öne çıkan isimler oldu.

Yakıt fiyatlarıyla birlikte araç fiyatları günden güne artarken, otomotiv sektöründeki hareketlilik Mart ayında da devam etti. Özellikle araç kiralama ve ikinci el araçlar söz konusu olduğunda erişimin yoğun olduğu dikkat çekti. Otomotiv sektöründe erişime göre ilk 3 markanın arasında yer alan Letgo’nun yeni araç platformu Letgo Oto+ ipi göğüsleyen isim olurken, Opel ve araç kiralama platformu TikTak da ilk 3’te kendine yer bulabildi.

Gemius; seyahat ve turizm sektörlerinin en çok erişime ulaşan markalarını da ortaya çıkardı. Domino’s Pizza ile birlikte McDonalds ve Starbucks Türkiye dikkat çeken isimler oldu.Mart ayı telekomünikasyon sektörü için de oldukça hareketli geçti. Pek çok farklı kampanyayla yeni müşteri kazanma yolunda önemli adımlar atan şirketler, erişimlerini artırmak için yoğun bir efor sarf etti. Gemius Adreal’in verilerine göre Telekomünikasyon sektöründe erişime göre öne çıkan ilk marka ise şöyle: Vodafone, Samsung Galaxy ve Turkcell. Vodafone ve Turkcell, yeni kampanyalarıyla yoğun bir ay geçirirken, Samsung’un Galaxy S22 serisi yeni telefonları üzerinden Mart boyunca erişimlerini artırmaya çalıştığı görüldü.

Gıda sektörünün erişime göre öne çıkan ilk 3 markası da belli oldu. Geniş yelpazede ürün çeşitliliğiyle dikkat çeken Ülker ile birlikte Nescafe ve İçim, Mart ayının öne çıkan markaları oldu.Bilgisayar, ses ve görüntü teknolojileri sektörlerinin en çok erişime ulaşan markalarına gelince...Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi LG TV ilk sırada yer aldı. Koç Holding çatısı altında faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en büyük ihracatçılarından biri olan Arçelik’in TV ve Ses Sistemleri ve Beko Televizyonlar ve Ses Sistemleri de ilk 3’te kendine yer buldu.

Ev aletleri, Mobilya ve Dekorasyon sektörünün en çok erişime ulaşan markaları da Gemius’un radarındaydı. Gemius Adreal’in verilerine göre Karaca Züccaciye ile birlikte Philips ve IKEA Türkiye, rakiplerini ardında bırakarak Mart ayını erişime göre önde kapatan isimler oldu.

GEMIUS İLE REKLAMLARINIZIN GÖRÜNÜRLÜĞÜNÜ DİLEDİĞİNİZ GİBİ ÖLÇÜN

Gemius, dünyada pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de pek çok sektörün nabzını tutuyor ve verilerini düzenli olarak paylaşmayı sürdürüyor. Reklam görünürlüğünü ölçümlemek isteyenler için de Gemius, esnek ve kapsamlı bir çözüm sunuyor.Gemius adserver’i, GDE reklamlarınızın görünürlüğünü ölçümlemeniz için IAB standartlarında ölçümleme yapıyor. Dilerseniz IAB standardını kullanarak, dilerseniz özelleştirilmiş şekilde reklamlarınızın görünürlüğünü ölçümleyebilirsiniz.

Görünür olmayan reklam alanınızın neden görülmediğini de yine GDE size açıklıyor. Gemius GDE’nin 3 farklı metriği ile görünür olmayan alanlarınıza ait detayı öğrenip, optimizasyon yapabilirsiniz.Non-viewable impressions total: Duplikasyondan arındırılmış , görünür olmayan toplam gösterimler

Non-viewable impressions inactive tab: Web tarayıcının aktif olmayan sekmesinde kalan gösterimler

Non-viewable impressions out of screen: Ekranın dışında kalan gösterimler

Unmeasurable impressions: Çok eski web tarayıcılar gibi sebeplerle ölçülemeyen gösterimler

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

haber

Sektör

Teknoloji

Ülke

Türkiye

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et