2023-01-23 14:04

Recep İvedik Disney Plus’ın ziyaretçi trafiğini uçurdu

Recep İvedik Disney Plus’ın ziyaretçi trafiğini uçurdu

Gemius Türkiye olarak merakla beklenen 2022 Dijital Medya Raporu için çalışmalarımızda sona yaklaşırken, bu yıla ait çarpıcı verilerin bazılarını da iş ortaklarımızla paylaşmaya başladık. Bu kapsamda Disney Plus’ın Recep İvedik ile kısa sürede yakaladığı başarıyı verilerle paylaşıyoruz.   

Haziran ayında Türkiye’de aktif olmasıyla birlikte kısa sürede büyük kitlelere ulaşmayı başaran Disney Plus, yerelleşme politikasıyla da Türkiye’de ilgi göreceğine inandığı yapımlara da bünyesinde yer vermeye başladı. Bunun en somut örneklerinden biri olan Recep İvedik’in son filmi oldu ve platformda yayına girdiğin günden itibaren büyük ses getirdi.

Sinema salonlarında milyonlarca seyirciyi ağırlayan filmler artık dijital platformlarda da izleyicisiyle buluşuyor. Recep İvedik serisinin filmleri bugüne kadar sinema salonlarında gösterime girerken, serinin son filmi ise Disney Plus’ta boy gösterdi.

Recep İvedik 7 üzerinden yoğun bir iletişim kampanyası yürüten ve sosyal medya platformları başta olmak üzere pek çok farklı mecra üzerinden potansiyel müşterilerine ulaşmaya çalışan Disney Plus, bu yoğun çabalarının karşılığını almışa benziyor.

Gemius Audience’ın verilerine göre Disney Plus, Türkiye’de yayın hayatına başladığı ilk günden bu yana 5.5 ila 8 milyon kullanıcı bandında kalırken, aradığı dopingi Recep İvedik’te buldu.

Sinemalarda büyük ses getiren ve gişe rekorları kıran Recep İvedik serisinin sonuncusunun sadece Disney Plus’a özel yayınlanmasının ardından platformun ziyaretçi sayısı 12 milyona dayandı. Diğer bir deyişle, Disney Plus, sadece Aralık ayında yakaladığı bu rüzgar sayesinde ziyaretçi sayısını kısa sürede ikiye katlamasını bildi.

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

haber

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et