2016-06-07 10:00

Polonya’nın internet ölçümü resmi sağlayıcısı: Gemius

Polonya’nın internet ölçümü resmi sağlayıcısı: Gemius

Gemius, PBI tarafından Polonya’da yapılan internet çalışmalarında resmi sağlayıcı olarak seçilmiştir. 

31 Mayıs tarihinde, Polonyo İnternet Araştırmaları (PBI) hissedarları Gemius ile olan birlikteliklerini yenileme kararı aldılar. Bu durum, Haziran ayından itibaren Gemius ve PBI, Polonya’da yapılan internet çalışmaları hakkında ortak sonuç sunacakları anlamına gelmektedir. Söz konusu veriler hem günlük olarak, hem de aylık olarak yayınlanacak.

PBI tarafından görevlendirilen Gemius yapacağı çalışmalarla geçtiğimiz aylarda yine Gemius tarafından uygulanmış olan tüm fonksiyonların hepsini bir araya getirecek. Bu fonksiyonların arasına bilgisayar ve mobil cihazlar arasında bölünmüş olan web sitesi görüntüleme ölçümleri, cihaz tipi gözetilmeksizin lokasyona göre, yani; ev ve iş yeri olarak bilgisayar trafiğine bölünmüş olan toplam web sitesi erişebilirliği ve yayıncılar/reklâm verenler hakkında yapılan ölçümler de dâhil edilecektir. Bu konudaki veriler müşterilerle günlük ve aylık esasta olmak üzere paylaşılacaktır.

Piyasaya PBI ve Gemius tarafından getirilen internet çalışmalarının metodolojisi aynı zamanda Avrupa internet endüstrisi tarafından da kabul görmektedir. Gemius Şirketi hâlihazırda IAB Avrupa tarafından organize edilen Araştırma Ödüllerinde iki tane ödülü kazanmıştır. Söz konusu ödüller hem reklam verenlerin/yayıncıların toplam erişimlerinin ölçümünü mümkün kılan metodoloji (IAB Araştırma Ödülleri, Berlin, 2015) hem de günlük veri üretimi ile ilgilidir (IAB Araştırma Ödülleri, Lizbon, 2016).

Polonya’da yapılan internet çalışmalarının resmi sağlayıcısı olarak yeniden beyan ve ilan edilmiş olması, Gemius'un son aylarda kazandığı tek başarı da değildir. Şirket Mart ayında Polonya ve Ukrayna’da bulunan video reklâmcılığı piyasaları için yeni bir çalışmayı daha başlatmıştır. Mayıs ayında ise, Çek Cumhuriyetinde başlayacak internet çalışması için açılan ihaleyi de kazanmıştır. 

Panoya> Yazdır

Ülke

Polonya

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et