2015-11-27 13:42

Kimler İnternetten Gıda Alıyor ?

Kimler İnternetten Gıda Alıyor ?

Gemius’un hazırladığı 2015 Polonya E-ticaret raporuna göre, Leh internet kullanıcılarının beşte biri online gıda alışverişi yaptılar. En çok hangi web sitesini kullandıkları sorulduğunda genellikle Tesco ve Alma perakendecilerine ait web sitelerini kullandıklarını belirttiler. E-tüketicilerin yüzde dokuzu ise yabancı web sitelerden gıda ürünleri almışlar. Ayrıca, dörtte biri de ileride bunu yapmayı planlıyor. Daha fazla bilgi edinmek için en son Gemius analizini inceleyin.

Gemius tarafından hazırlanan son e-ticaret pazarı raporu, kullanıcıların beşte birinin en az 1 kere online gıda alışverişi yaptığını gösteriyor (yüzde 21). Bu satın alımlar erkeklerden daha çok kadınlar tarafından yapılıyor. Bu kategorideki ürünler en çok 35-49 yaş arası, yüksek eğitim seviyesindeki kullanıcıların ilgisini çekiyor.

Araştırma kullanıcılara en çok hangi web sitelerinden yiyecek ve içecek aldıklarını sordu. Tesco ve Alma en çok adı geçenler – iki marka da katılımcıların yüzde 18’i tarafından söylendi. Üçüncü olarak Allegro seçildi (kullanıcıların yüzde 7’si Allegro dedi). Bu 3 mağaza geçen sene hazırlanan raporda da de ilk 3 sırayı paylaşmıştı.

Kaynak: “E-commerce in Poland 2015. Gemius for e-Commerce Polska” report.

İçerikler

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

analiz

Sektör

Ticaret

Ülke

Polonya

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et