2016-12-28 00:00

IAB Türkiye ''Mobil Uygulama Raporu'' sektörün hizmetinde!

IAB Türkiye İnternet Ölçümü Araştırması’nın önemli bir ayağı olan ilk ‘’Mobil Uygulama Raporu’’ Gemius Türkiye tarafından Ağustos ayında yayınlandı. Haziran ayına ait olan raporu, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim ayları raporları takip etti.  

Türk dijital reklamcılığının resmi ölçüm raporu olan IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması için önemli bir adım olan “Mobil Uygulama Raporu” yayınlandı. İlk olarak Haziran ayına ait olan raporu, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim ayları raporları takip etti. Peki bu raporu önemli kılan nedir? Öncelikle, ilk oluşunun yanı sıra; akıllı telefon kullanımındaki artış ve 4.5 G teknolojisinin hızlı internet erişimini arttırmasıyla Türk internet kullanıcılarının mobil uygulama kullanımlarında ciddi bir artış olduğunun önemli bir ispatı niteliğinde. Bu rapor sağladığı verilerle yayıncıların mobil uygulamalarının ne kadar kişiye ulaştığını gösterirken, reklam verenlerin ve medya ajanslarının mobil platformdaki veri ihtiyacına da çözüm sağlayacak. İlk kez yayınlanan mobil uygulama ölçümleri raporu bilgilendirici niteliği açısından gelecekte en az web siteleri kadar önem teşkil edecek. Bu rapor aynı zamanda, Gemius’un kendini geleceğe adaptasyon ve inovasyon konularında dijitalin trendlerini belirleyen bir marka olduğunu bir kez daha  kanıtladı.

Halihazırda aylık yayınlanan mobil uygulama raporu, IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’nın günlük hale gelmesinden sonra, 2017 ilk yarıyılı içerisinde günlük rapor olarak sektörle paylaşılacak. Gemius Türkiye Ülke Müdürü İdil Kesten “ 2009 yılından beri IAB Türkiye adına yürüttüğümüz İnternet Ölçümleme Araştırması’nı sektörün ihtiyaçlarına göre sürekli olarak geliştiriyoruz. Uygulama raporu internetin ve akıllı telefonların gelişimine paralel olarak büyük bir ihtiyaç haline gelmişti. Şu anda en büyük emeğimizi yayınladığımız uygulama sayısını arttırmaya ayırıyoruz. Özellikle günlük raporlamaya geçilmesiyle beraber bu sayıda da ciddi bir artış olacağına eminiz. Dijital reklamcılık sektörünün ihtiyacı olan verileri sunmaya devam edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

haber

Sektör

Teknoloji

Ülke

Türkiye

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et