2017-05-25 13:06

IAB Avrupa'dan Gemius'a 3. Ödül!

IAB Avrupa'dan Gemius'a 3. Ödül!

Gemius, IAB Avrupa tarafından verilen IAB Araştırma Ödül'ünü bu yılda kazanarak üst üste 3.defa kazanmış oldu! Şirkete, online reklamcılık pazarındaki kapsamlı rekabet analizleri sunan AdReal ürünü için bir ödül plaketi verildi.

Ödül kazananlar 23 Mayıs tarihinde Amsterdam’da düzenlenen Karşılıklı Etkileşim konferansı sırasında ilan edildiler. Gemius bu ödülü, gemiusAdReal adlı çalışması ile kazanmış oldu. Kazanan araştırma çalışması, internet kullanıcılarının reklâmları nasıl seyrettiklerine dair veriler üretiyor. Bu uygulama aynı zamanda yayıncıların ve reklâm verenlerin, rakiplerinin hangi türde online reklamları kullandıkları ve yürüttükleri hakkında da bilgi sağlıyor. Final aşamasında Gemius dört şirketle rekabet etti ve bu ödülü kazandı.

Gemius’un CEO’su Sayın Piotr Ejdys bu konuda şunları söyledi; “Şirketimiz tarafından üretilen çözümlerin bir kez daha uluslararası çapta kabul görmüş olması ve ödül kazanması bizler için çok büyük bir gurur kaynağıdır. gemiusAdReal teknolojisinin sektör tarafından bu şekilde çok güzel karşılanmış olmasından dolayı son derece memnunuz.” Sayın Ejdys ayrıca şunları da ifade etti: “Bize verilen bu IAB Avrupa Ödülü için teşekkür ediyoruz ve bu ödül öncelikle ve en çok da Şirketimizin bu başarısına hep birlikte katkıda bulunan Gemius çalışanlarına gidiyor.”

Gemius Şirketinin CEO’su Sayın Ejdys, gemiusAdReal gibi bir aracın Facebook ve YouTube da dâhil olmak üzere, İnternet reklâmcılık piyasasını bu derece kapsamlı bir şekilde ölçen başka hiçbir aracın dünyanın hiçbir yerinde henüz üretilmemiş olduğunun altını çizdi ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu yıl diğer kilit konumdaki medya araçlarıyla birlikte, yani televizyon ve radyolar birlikte online reklâm kampanyalarının ölçülebilmesi için yeni bir teknoloji geliştireceğiz. Bu teknoloji, ilgili reklâm kanalına veya cihazına bakılmaksızın, müşterilerimizin reklâmcılık piyasasının tam resmini görebilmelerini sağlayacak. Bu teknolojiyi çok kısa bir zaman içerisinde sektörün kullanımına sunmuş olacağız.”

Ödül plaketini Gemius Uluslararası Satış ve Pazarlama Müdürü, Sayın Vesna Gordon ve gemiusAdReal çalışmasının geliştirilmesinden sorumlu olan Sayın Marta Sułkiewicz Şirket adına hep birlikte aldılar.

En iyi araştırma projelerinin seçilmesi sırasında bu konuda görev alan ve karar veren jürinin içinde aşağıda belirtilen üyeler bulunuyor: Nick Hiddleston (ZenithOptimedia), Pierpaolo Guidi (Subito), Agnieszka Hoffmann (Millward Brown), Chechu Lasheras (PRISA), Tony Evans (Facebook) ve Paweł Kolenda (IAB Polonya, IAB Avrupa).

Bu yıl düzenlenen yarışmada verilen ödül ile birlikte, Gemius Avrupa online endüstrisinden üçüncü kez ödül almış oldu. Şirket üç yıldır üst üste olmak üzere IAB Avrupa ödüllerini istikrarlı bir şekilde kazanmaya devam etti. Gemius, 2016 yılı içinde günlük web sayfası görüntülenme verilerini gecelik olarak üreten çalışması ile en iyi araştırma projesi ödülünü almaya hak kazanmıştı. 2015 yılında ise, yayıncıların bütün cihazlardan kendilerine olan erişimleri keşfetmelerine olanak sağlayan bir metodoloji üretmiş olması sebebiyle Şirkete yine bir ödül daha verilmişti. 

Panoya> Yazdır

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et