2016-05-16 13:43

Gemius IAB Avrupa Araştırma Ödüllerinde bir kez daha kazanan taraf oldu

Gemius IAB Avrupa Araştırma Ödüllerinde bir kez daha kazanan taraf oldu

Gemius Avrupa’nın en iyi araştırma ürünü ödülünü aldı. Kazanan metodoloji web site izlenme verilerinin günlük olarak sunulmasına (gemiusOvernight) imkân veriyor. Gemius bu yarışmayı ikinci kez kazandı. 

Şirket Başkanı Piotr Ejdys bundan son derece mutlu olduğunu belirtti. Ejdys ‘IAB Ödülü Avrupa internet sektörünün gayretlerimizi takdir ettiğinin bir kanıtı ve aynı zamanda uzun yıllar boyunca yürüttüğümüz çalışmaların karşılığı. Böylece son üç aydır yürüttüğümüz olağanın dışındaki yoğun çalışmaları da taçlandırmış olduk çünkü bizler projelerimizin uygulamada da başarılı olması için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz’ dedi ve şirketin başarı ile uyguladığı projelerden bahsetti. Ejdys sözlerini ‘Mart ayında Polonya ve Ukrayna’da video reklam piyasasında bir araştırma başlattık. Mayıs ayında Çek Cumhuriyeti’nde internet araştırması ile ilgili bir ihale kazandık. Polonya’da ise reklam endüstrisi için birkaç anahtar teslimi çözüm uygulaması gerçekleştirdik. Bunlar PC trafiğini iki lokasyonda- evde ve ofiste- ve ayrıca tablet veya akıllı telefona göre takip eden overnight tarafından sağlanan günlük verileri de içeriyor. Ancak bugün yayıncıların ve web sitelerin tüm cihazlardaki tam erişimini gösteren ilk verileri yayınladık’ diyerek sözlerini gururla tamamladı.

 Gemius bu yılki yarışmada internet araştırması çözümleri ile iki kez aday oldu. Şirket ayrıca web site görüntüleme verilerinin günlük olarak alınmasını sağlayan çözümü (gemiusOvernight) ile ev ve işyerinde kullanılan bilgisayarlara göre ağ görüntüleme verilerini sunan çözümü (Home & Work Multilocation Model) ile de ödül için şansını denedi. 

 Kazanlar Lizbon’da düzenlenen Etkileşim Kongresinde (12 Mayıs) açıklandı. Satış ve pazarlama müdürü Vesna Gordon ve baş araştırmacı Emil Pawlowski ödülü firma adına kabul etti. Gemius final ödülü için üç farklı şirketle yarıştı. Jüri heyetinde: Nick Niddleston (ZenithOptimedia), Paul Hardcastle (Yahoo!), Ariane Längsfeld (Millward Brown), Pawel Kolenda (IAB Poland) ve Tuncay Yavuz (IAB Türkiye, OMD Türkiye) bulunuyordu.

 

Gemius’un aldığı ödül IAB Avrupa Araştırma Ödüllerindeki ilk başarı değil.  Şirket 2015 yılında yayıncıların tüm ağlarının erişimini tüm cihazlarda anlamalarını sağlayan metodoloji projesi (Behavioral Panel Synthesis, BPS) ile de ödül almıştı.

 IAB Avrupa Araştırma Ödülleri altı yıldır düzenleniyor. Jüri 8 kategoride ödül veriyor. Bunlar: Marka Reklam Verimi, Tüketici Tutum ve Davranışları, Tüketici Cihazları, Dijital Reklam Formatları, Reklam Çözümleri, Araştırma ve Veri İnnovasyonu, İzleyici Ölçümü, En Verimli Araştırma Bütçesi Kullanımı.

 

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

haber

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et