2018-04-24 18:18

Gemius Adreal Martech Ödülü’nün Sahibi

Gemius Adreal Martech Ödülü’nün Sahibi

Bu yıl 5’incisi düzenlenen Marketing Meetup kapsamında teknolojiyi pazarlamaya en yaratıcı ve verimli şekilde uyarlayan markalar MarTech Awards ile ödüllendirildi. En İyi Ölçümleme Teknolojisi kategorisinin kazananı ise Gemius’un Dijital Reklam Rakip Analiz Ürünü AdReal oldu.    

Pazarlama faaliyetlerinin çıktılarını izlemeye yönelik, raporlama ve ölçümleme konularına çözüm öneren teknoloji geliştiricilerinin değerlendirildiği En İyi Ölçümleme Teknolojisi kategorisi kapsamında değerlendirilen AdReal, en faydalı ve en kapsamlı ölçümleme teknolojisi seçilerek ödül almaya hak kazandı.

Dijital reklam kampanyalarının başarısının tam anlamıyla ölçümlenememesi ve rakip stratejilerinin bilinememesi sebebiyle sektöre hakim olan belirsizlik durumunu ortadan kaldırmayı hedefleyen AdReal “insanı” merkezine alan metodolojisiyle hem tüm platformları, hem de tüm markaları ölçümleyebiliyor. Buna ek olarak, TV’dekine benzer bir erişim ve gerçek kişi verisi sunarak TV ve dijitalin karşılaştırılmasına imkan sağlıyor.

İnternet tarayıcılarına adapte olabilen eklentiler sayesinde kullanıcı merkezli veriler elde eden AdReal, gerçek kullanıcılara ulaşan reklamları tanır ve bunları kategorize edilmek üzere sisteme gönderir. Veriler reklam tiplerine göre sektör, marka ve ürün bazında kategorize edilir ve tüm pazarı temsil etmek üzere ülke internet nüfusunun kullanım tercihlerine göre ağırlıklandırılır. AdReal gerçek kişilerin reklam tüketimlerini izlemek için IAB Türkiye Internet Ölçümleme Araştırması dahilinde kullanılmakta olan ve on binin üzerinde panelistten oluşan panelinden faydalanır. AdReal’in insan odaklı metodolojisinin temelinde makineler değil, pazarlamanın asıl hedefi olan insanlar yatmaktadır. Panelistlerin bilgisayarlarında yer alan Gemius’a ait yazılım sayesinde gerçek insanların dijital reklamları nerede ve nasıl izlediğini/tükettiğini analiz eder.

martech_2

AdReal, Reklamverenlerin dijital stratejilerini bir bütün olarak takip edilebilmelerine ve etkin optimizasyon ile dijital pazarlama bütçelerini daha verimli kullanılmalarına yardımcı olur. Rakiplerin dijital stratejilerinin izlenmesine olanak sağlar.

Gemius Türkiye ekibi olarak daha önce 2017 IAB Avrupa Araştırma Ödülünü kazanan Gemius AdReal’ın bu yıl da ülkemizde MarTech Ödülleri kapsamında En İyi Ölçümleme Teknolojisi ödülünü alıyor olmasından dolayı büyük mutluluk yaşıyoruz. Reklamverenler, dijital medya planlama/satın alma ajansları ve dijital yayıncıların reklam yatırımlarının geri dönüşünü değerlendirmek, optimize etmek, rakip stratejilerini anlamak ve kendi stratejilerini geliştirmek üzere ihtiyaç duydukları verileri sunmaya devam ederken sektördeki ihtiyaçlar doğrultusunda ürünü sürekli olarak geliştirmek öncelikli hedefimiz.

Dijital reklam pazarını şeffaflaştıran Gemius AdReal ürünümüzle ilgili daha fazla bilgi almak için Gemius Türkiye ekibiyle irtibata geçebilirsiniz.

Panoya> Yazdır

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et