2023-10-18 10:27

Eylül'ün Dijital Erişim ve GRP Şampiyonu Markaları

Yaz aylarını geride bıraktık ve Eylül ayıyla birlikte güz döneminde değişen trendleri Gemius olarak yakından takip etmeye devam ediyoruz. Bu çerçevede her ay olduğu gibi Eylül ayının Dijital Erişim ve GRP Şampiyonu Markaları’nı belirledik.  

Yüzde 90.33 erişime ulaşan Doping Hafıza, Ağustos’da olduğu gibi Eylül’de de açık ara ilk sırada yer aldı. Doping Hafıza’nın son iki aydır iletişimini artırmasında en önemli etken ise yapay zekayı entegre ettiği yeni dijital öğrenme platformunu hizmete açması oldu.

Doping Hafıza’nın hemen ardında e-ticaret devi Amazon yer aldı ve yüzde 79.64 erişimle dikkat çekti. Perakende devi Teknosa, yüzde 76.01 erişimle şampiyonlar listesinde ilk üçte yer aldı.

Unilever ise yüzde 75.19 erişimle Teknosa’nın ardından geldi. Yüzde 74.47 erişimle otomotiv devi Nissan, Eylül ayında dijitalde yoğun bir iletişim gerçekleştiren şampiyonların arasında yer aldı.

Nestle, Hepsiburada, Getir ve MediaMarkt, dijital erişim şampiyonu olan diğer markalar oldu.

EYLÜL’ÜN DİJİTAL GRP ŞAMPİYONU ŞİRKETLERİ

Ağustos ayının GRP şampiyonu Doping Hafıza, 4199 GRP’ye ulaşarak oldukça büyük bir farkla yine bir numara oldu. Unilever ise listede ikinciliğini koruyarak 1771 GRP’yi gördü.

Amazon 1529 GRP’ye ulaşarak üçüncü sırada yer aldı. E-ticaret devini yakından takip eden Getir ise 1504 GRP ile öne çıktı. Nestle 1064 GRP ile listede ilk 5’te yer aldı.

Hepsiburada, P&G, Yemeksepeti, Coca Cola ve Turkcell de Eylül’ün dijital GRP şampiyonu markaları arasında yer aldı.

EYLÜL’ÜN DİJİTAL’DE ÖNE ÇIKAN KREATİFLERİ

Gemius, Eylül’ün dijitalde öne çıkan kreatiflerini belirledi. İlk dikkat çeken büyük bir kampanya döneminde olan Doping Hafıza oldu ve Ağustos’ta olduğu gibi yine kreatifler arasında öne çıktı. Şirket, kampanyasında tüketici tecrübelerini ve yorumlarını içeren başarı öykülerini paylaşmayı tercih etti.

Amazon ise okulların açılmasını iyi değerlendirerek “Okula ve şehre dönüş fırsatlarını kaçırmayın” “mesajıyla tüketicilerin karşısına çıktı.

Teknosa, Unilever ve Nissan Eylül ayında kreatifleriyle öne çıkan diğer markalar oldu.

Panoya> Yazdır

Ülke

Türkiye

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et