2015-11-27 13:49

Erkekler e-ticarete ne kadar harcıyor?

Erkekler e-ticarete ne kadar harcıyor?

Erkeklerin neredeyse yarısı online alışveriş yaptığını söylüyor. Altı ay boyunca küçük elektrik aletlerine ortalama 129 PLN (93 TL), telefon, akıllı telefon ve tabletlere ise 113 PLN (81 TL) harcadılar. Erkek e-tüketiciler hakkında daha çok bilgi edinmek için Gemius’un en son analizini okuyun.

E-ticaret pazarı üzerine Gemius’un hazırlamış olduğu en son rapora göre, erkeklerin neredeyse yarısı (%47’si) e-tüketici  ve çeyreğinden fazlası (%28’i) bir yıl içerisinde internet üzerindeki harcamalarının artacağını söylüyor.

Erkeklerin online harcamaları mercek altında!

Gemius Eticaret Raporu Polonyalı erkeklerin eticaret harcamalarını ürün bazında inceledi. Buna göre; Leh erkekler ay bazında en fazla online harcamayı ayakkabı kategorisinde gerçekleştirdi. Ayakkabıyı sırasıyla giyim ve aksesuar, kitap-film-CD ve sinema-tiyatro biletlerine yapılan harcamalar izledi. Polonyalı erkeklerin %54’ü harcamaları için yerel siteleri tercih ederken, %14 ‘ü ise yabancı web sitelerinden de alışveriş yaptığını belirtti. Dikkat çeken bi başka veri is e-tüketicilerin %39’u yüksek kargo ücretlerinden şikayet etti.

Yakın gelecek için alışveriş planları

Bu araştırmada katılımcılar daha sonraki dönemde online olarak hangi ürünleri satın alabileceklerini de paylaştılar. Araştırma bize erkeklerin tüm kategorilerde kadınlara göre daha fazla satın alım potansiyeli taşıdıklarını gösterdi.  Öne çıkan üç kategori sırasıyla,  araba ve araba parçaları ( %34 erkek - %17 kadın gelecekte satın alım olasılığı ), telefon-akıllı telefon- tabletler ve aksesuarları ( %38 erkek - %25 kadın) ve bilgisayar ekipmanları ( %36 erkek - %25 kadın ).

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

analiz

Sektör

Ticaret

Ülke

Polonya

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et