2017-08-21 13:56

E-Turizmde Karar Genç Kadınların!

E-Turizmde Karar Genç Kadınların!

Kullanıcıların internet kullanım alışkanlıklarını etkileyen sebeplerin başında ihtiyaç duydukları bilgiye erişme davranışları geliyor.

Yaz döneminin gelmesiyle birlikte kullanıcıların tatil planı yapma eğilimleri turizm ile ilgili mecralara olan ilgilerinde artışa neden oluyor. Turizm kategorisinde yer alan web sitelerini ziyaret eden kullanıcı sayısı Ocak ayında 8 Milyon civarında seyrederken Haziran ayına gelindiğinde yaklaşık %19 büyüyerek 9,4 milyon kullanıcıya ulaştığı gözlemleniyor. 

Turizm kategorisinde en fazla ziyaret edilen sitelerin başında Ocak ayına göre Haziran ayında %118 büyüyerek ilk sıraya oturan etstur.com geliyor.
En fazla ziyaret edilen siteleri incelerken dikkatimizi çeken bir diğer konu ise konaklama içerikli sitelerin kullanıcı sayıları artarken havayolu ulaşımı içerikli sitelerin kullanıcı sayılarının düşmesi oluyor. Kullanıcı davranışının uçak biletlerini erken alarak fiyat avantajı sağlama yönündeki eğilimleri bu sitelerin daha önceki aylarda daha fazla ziyaret ediliyor olmaları sonucunu birlikte getiriyor.

Gemius tarafından hazırlanan IAB Türkiye Internet Ölçüleme Raporları strateji üretirken hem kendi kullanıcılarınız hem de rakiplerinizin ziyaretçileri hakkında derinlemesine bilgi edinmenizi sağlar.  

Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin: olcumtr@gemius.com

İçerikler

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

analiz

Sektör

Turizm

Ülke

Türkiye

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et