2019-11-14 14:11

E-Ticaret sitelerinin ziyaretçi sayısı 11 Kasım’da tavan yaptı

E-Ticaret sitelerinin ziyaretçi sayısı 11 Kasım’da tavan yaptı

E-ticaret firmalarının 11’inci ayın 11’inci günü için gerçekleştirdiği indirim kampanyaları, bu şirketlerin internet sitelerinin aldığı kullanıcı trafiğini yüzde 47’ye varan oranda artırdı.

Sevgililer günü olarak kutlanan 14 Şubat’a karşı ilk kez 1990 yılında bekarlar günü ilan edilen 11 Kasım da şirketlerin reklam kampanyalarını yoğunlaştırdığı bir tarih oldu. “Bekarlık” temasına reklam kampanyalarında pek rastlanmasa da, 11’inci ayın 11’inci gününe özel indirimler, 11 Kasım’ı ucuzluk arayan tüketiciler için bir “özel gün” haline getirdi.

Dijital reklamlarını göze çarpacak ölçüde yoğunlaştıran e-ticaret sitelerinin aldığı gerçek kullanıcı trafiği, 11 Kasım’da Ekim ayı ortalaması olan 1,7 milyonu geride bırakarak 2 milyon 713 bin 927’ye ulaştı.

E-ticaret sitelerinin trafiğinde 11 Kasım Pazartesi günü kaydedilen gerçek kullanıcı artışı önceki Pazartesi gününe oranla yüzde 24 iken, Kasım ayının ilk 10 gününün ortalamasına oranla yüzde 47 düzeyinde gerçekleşti. 

Trendyol erişim artışında ilk sırada yer aldı

Kampanya günleri olarak ilan edilen 9-10-11 Kasım tarihlerinde, neredeyse bütün e-ticaret sitelerinin trafiğinde artış trendi gözlendi. Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitelerinden Trendyol ise gerçek kullanıcı trafiğini en fazla yükselten firma oldu.

Trendyol’un 9-10 Kasım (Cumartesi-Pazar) ortalama gerçek kullanıcı trafiği, önceki hafta sonuna göre (2-3 Kasım) yüzde 118 oranında arttı ve 892 bin oldu. Gerçek kullanıcı trafiği 11 Kasım’da 1,3 milyona sıçrayan Trendyol, e-ticaret siteleri arasında, hafta boyunca elinde tuttuğu birinciliği korudu.

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

haber

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et