2021-12-14 14:56

Derbi Maçları Milyonları Ekran Başına Kilitledi

Derbi Maçları Milyonları Ekran Başına Kilitledi

Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya geldi. NEF Stadyumu'nda oynanan maç büyük bir çekişmeye sahne olurken, milyonlarca kullanıcı ekran başına kilitlendi. Ekim ayında oynanan BJK-GS derbisi de spor sitelerinin ziyaretçi sayılarını zirveye taşıdı.

Haftanın, hatta ayın en önemli maçında Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya geldi. Galatasaraylı taraftarlar, Nef Stadı'ndaki mücadelede tribünleri tamamen doldurdu. 21 Kasım’da yapılan zorlu mücadele, sarı-lacivertlilerin 2-1 üstünlüğü ile sonuçlandı. Fenerbahçe'ye galibiyeti getiren gol ise 94. dakikada Crespo'dan geldi. Bu önemli maça olan büyük ilgi, spor sitelerinin ziyaretçi trafiklerine de yansıdı.

İnternet kullanıcılarının davranışlarını ölçen dijital medya araştırması ve teknoloji firması Gemius, Türkiye'nin dört gözle beklediği derbi maçını da yakından takip etti, çarpıcı rakamları paylaştı. 15-23 Kasım tarihleri arasını baz alan Gemius Audience verilerine göre Spor Endüstrisi'nin en hareketli günü derbi maçın oynandığı 21 Kasım tarihi oldu. En fazla trafiğin alındığı bu tarihte 4.9 milyona yaklaşan ziyaretçi trafiği, ertesi günler ise düşüş trendine girdi.

 

*Gemius Audience, 15-23 Kasım 2021, Spor Endüstrisi, Gerçek Kullanıcı

21 Kasım'ın ardından en çok trafiğin geldiği bir diğer gün ise 4.4M ziyaretçi ile 15 Kasım oldu. Galatasaray'ın bu tarihte sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda derbi biletlerinin satışa sunulduğunu açıklamasıyla trafikte ciddi bir artış yaşandığı dikkat çekti.

 

DERBİ MAÇLARI ZİYARETÇİ TRAFİKLERİNİ ZİRVEYE TAŞIDI

*Gemius Audience, 22-31 Ekim 2021, Spor Endüstrisi, Gerçek Kullanıcı

Gemius Audience’a göre derbi maçları spor sitelerinin trafiklerini zirveye taşıdı. 25 Ekim’de karşı karşıya gelen Beşiktaş – Galatasaray derbisi spor sitelerine çok daha fazla ziyaretçi çekti. 5.3M kişi, bu büyük derbiyle ilgili son gelişmeleri takip etmek için spor sitelerine akın etti. 21 Kasım’da oynanan GS-FB derbisinde de toplam ziyaretçi sayısı 4.9M seviyelerini gördü.

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

haber

Sektör

Eğlence, Medya

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et