2016-05-11 14:38

Çek Cumhuriyeti’nin resmi hizmet sağlayıcısı Gemius oldu

Çek Cumhuriyeti’nin resmi hizmet sağlayıcısı Gemius oldu

Gemius, dünyanın dört bir yanındaki rakiplerini eleyerek internet araştırması alanında Çek Cumhuriyeti’nin resmi hizmet sağlayıcısının arandığı ihaleyi kazanan taraf oldu. Yerel yayıncılar, diğer olanakların yanı sıra, tüm cihazlar için toplam erişim verileri, "günlük" veriler ve işyeri ve ev lokasyonları bazında web site trafiği verilerini alacak.

Endüstri kuruluşu olan Çek İnternet Gelişim Derneği, 2 Mayıs’ta Gemius’ın İnternet verilerinin resmi sağlayıcısı olacağını açıkladı. Beş aday ve yedi şirketin (üçü ortak teklifte bulunan) katıldığı iki aşamalı seçim süreci 2015 yılında başladı.

Bu, Gemius’ın Çek Cumhuriyeti piyasasındaki ilk başarısı değil.  Şirket, bu ülkede 10 yıldan uzun bir süredir İnternet araştırması yapıyor. gemiusAudience’ın (yerel adıyla NetMonitor)  İnternet verilerinin resmi kaynağı olarak seçilmesi, farklı bir şekilde elde edilmesi mümkün olmayan çevrimiçi dünyadaki konumlarına ilişkin bilgilere erişim sağlayan yayıncılar, medya kuruluşları, reklam ajansları ve reklamcıların bulunduğu Çek reklam endüstrisine fayda sağlayacak. Gemius, tüm cihazlardan toplam erişime ilişkin veriler, İnternet kullanımına ilişkin günlük veriler (örn; Pazartesi gününe ait veriler Salı günü, Salı gününe ait verilerse Çarşamba günü sunulur), ev ve ofis lokasyonlarına dair web site tarama verilerini ve daha fazlasını sunacak.

Gemius Yönetim Kurulu Başkanı Piotr Ejdys "Şirketimizin seçilmesinin nedeninin hizmetlerimizin yüksek kalitesinden kaynaklandığına inanıyorum. Bu yıl Nisan ayında Çek Cumhuriyeti’nde sunulan İnternet araştırma metodolojisi, IAB Avrupa yarışmasında en iyi araştırma projesi dalında iki adaylık elde etmemizi sağladı" dedi.

Ejdys  "Bunun yanı sıra Belçika ve Polonya’da da resmi İnternet araştırmasının bir parçası olarak lokasyona dayalı (yani, ev ve işyeri) web site trafiği araştırmasını başarılı bir şekilde uyguladık. Bu ülkelerdeki müşterilerimize de ayrıca ‘günlük’ veriler sunuyoruz. Diğer başarılarımızın yanı sıra Çek Cumhuriyeti piyasasındaki başarımız, ürünlerimizi eğilimlere ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre geliştirdiğimizin bir kanıtı" diye konuştu.

Gemius’ın Çek Cumhuriyeti’ndeki Başkanı Michal Fejk "Çek Cumhuriyeti İnternetini on yıldan uzun bir süredir araştırıyoruz. Teklifimiz, katıldığımız her ihalede rakiplerimizi geride bırakarak seçilmemizi sağladı. Bu sefer zorlu bir rekabet vardı ve ihale süreci altı aydan fazla sürdü" dedi. Araştırma ve inovasyon alanındaki bu yeni aşamanın pazarın gelişmesi için yeni fırsatlar getireceğinden emin olduğunu vurgulayan Fejk “En yeni olanaklar kullanılarak elde edilen başarıyı müşterilerimizin menfaatine kullanmak için elimizden geleni yapacağız" diye ekledi.

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

haber

Sektör

İletişim, Medya

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et