2021-11-24 15:21

Bankacılık Uygulamalarının Ekim 2021'deki İlk 10'u

Bankacılık Uygulamalarının Ekim 2021'deki İlk 10'u

Özellikle son yıllarda dijital dönüşüm evlere kadar girdi, uzaktan çalışma yaygın bir hale geldi. Birçok işlemi evden çıkmadan yapmaya iyiden iyiye alışan kullanıcılar, iş banka uygulamalarına geldiğinde de telefonlarını ellerinden düşürmedi, bankalar uygulamaları üzerinden milyonlarca müşterisini ağırladı. İşte bankacılık uygulamalarının Ekim 2021'deki ilk 10'u...

Bankalarda uzaktan müşteri olma dönemi 1 Mayıs 2021 itibariyle başladı. Düzenlemenin hayata geçirilmesiyle ıslak imza gerekmeden dijital ortamda banka hesabı açılabilirken, müşterinin uzaktan kimlik tespiti yapılarak banka şubesine gitmesine gerek kalmadan müşteri kaydı oluşturulabilmesi sağlandı. Sanal asistanlar kullanıcıları sesinden anlayarak bankacılık ihtiyaçlarına yanıt verirken, bu dönüşüm, kullanıcıların hayatını kolaylaştırdı, bankacılık uygulamalarına olan ilgiyi de artırdı.

 

ZİRAAT BANKASI İPİ GÖĞÜSLEYEN BANKA OLDU

İnternet kullanıcılarının davranışlarını ölçen dijital medya araştırması ve teknoloji firması Gemius, bu kapsamda günlük hayatımızda önemli yere sahip olan bankacılık uygulamalarını ele aldı. Gemius'ın gerçekleştirdiği ve Ekim 2021 dönemini kapsayan araştırmaya göre Ziraat Bankası en çok ziyaretçi çeken bankacılık uygulamaları arasında ilk sırada yer aldı.

 

 

*Gemius Audience, Ekim 2021, Gerçek Kullanıcı, App

 

Buna göre Ziraat Bankası 23.6 M kullanıcıya ulaşarak başı çekerken, Garanti BBVA'nın mobil uygulaması Ziraat Bankası'nın hemen arkasında yer aldı ve Ekim ayında 20.8M kullanıcıya erişerek ikinci sırada yer aldı.

Mobil uygulamalarıyla kıyasıya rekabet içinde olan Garanti BBVA ile Yapı Kredi’nin bu çekişmesi, Ekim ayındaki rakamlarda da dikkat çekti. Garanti BBVA'nın peşinde Koç Holding çatısı altında faaliyet gösteren Yapı Kredi Bankası yer aldı. Yapı Kredi Bankası, 20.3 M kullanıcıya erişerek Garanti BBVA'ya oldukça yakın bir konumda yer aldı ve bankacılık uygulamaları arasında ilk 3'te yer almayı başardı.

Yapı Kredi Bankası'nı İş Bankası'nın İş Cep uygulaması takip etti ve uygulama üzerinden 17.3M kullanıcı İş Bankası'na telefonları üzerinden bağlantı kurdu, ihtiyaçlarını halletti. İş Cep uygulamasını ise Sabancı Holding çatısı altında faaliyet gösteren Akbank izledi. Akbank, bu dönemde 16M kullanıcıya erişme fırsatı yakaladı.

Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren Akbank'ı 15.1M kullanıcıyla bir başka kamu bankası olan Vakıfbank izlerken, 13.1M kullanıcıya ulaşan QNB Finansbank listenin 7. sırasında yer aldı. Deniz Bank'ın mobil uygulaması MobilDeniz 12.2M kullanıcıya erişebilirken, Halkbank 11.9M, QNB Finansbank’ın mobil uygulaması EnPara da 7.8M kullanıcıya ulaştı.

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

haber

Sektör

Finans, Teknoloji

Ülke

Türkiye

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et