2017-05-10 08:25

AdMonitor 2016 2. Yarıyıl Raporu Yayınlandı!

AdMonitor 2016 2. Yarıyıl Raporu Yayınlandı!

Dijital reklam trendlerini sayılar, yüzdeler ve grafiklerle öğrenmek isteyen, veri okuma meraklıları için raporumuz Admonitor hizmetinizde! Tüm platformlarda en sık online reklamlara tıklayan yaş grubu hangisi? En çok hangi platformun online reklamları etkileşim alıyor? İnternet kullanıcılarının eğitim durumu online reklamlara karşı hangi davranışsal motifleri beraberinde getiriyor?

14 ülkede yaygın olarak kullanılan adserverımız AdOcean gDE üzerinden gelen gerçek veri ile hazırlanmış detaylı reklam verilerinin yer aldığı raporumuz 2017 Mayıs ayında yayınlandı. Raporu görüntülemek için tıklayın!

gemiusAdMonitor popüler tüm dijital reklam formatlarını ölçüm yaparak sıralar yanısıra gemiusDirectEffect ve AdOcean ad server kullanarak CTR değerlerini sunar. Rapor Polonya, Ukrayna ve Hırvatistan gibi Türkiye pazarı açısından önem teşkil eden, toplamda 14 Orta ve Doğu Avrupa ülkesi verilerini içerir. Ayrıca, Türkiye dijital pazarının Avrupa’ya kıyasını yapabilir, pazarın hangi ülkelerin trendleriyle hangi noktalarda ayrılıp, benzeştiğini görebilirsiniz.

Türkiye Mobil Reklam Gösterimlerinde Liderliğini Koruyor!

Geçtiğimiz dönem olduğu gibi 2016 ikinci yarısında da Türkiye Mobil reklam görüntülenmelerinin en yüksek olduğu ülke olarak öne çıkıyor. 14 Orta ve Doğu Avrupa ülkesi arasında Türkiye Mobil reklam gösterimleri bazında %29,3 ile en yüksek paya sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Mobil reklam gösterimlerinde Orta ve Doğu Avrupa bölgesindeki ülkeler arasında 1. Sırada yer alsa da reklam gösterimlerinin platformlar bazındaki dağılımı baz alındığında halen daha PC platformu reklam gösterimlerinin en yoğun olduğu platform olmaya devam ediyor. Toplam reklam gösterimleri içinde PC platformu %68 paya sahip olurken reklam tıklanma oranlarındaysa durum farklılaşıyor. Mobil platformlar %65 ile ile toplam reklam tıklanmalarında en büyük payı alıyor.

İçerikler

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

haber & grafik

Ülke

Türkiye

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et