2016-11-18 11:25

Admonitor 2016 1.yarıyıl raporu yayınlandı

Admonitor 2016 1.yarıyıl raporu yayınlandı

Dijital reklam trendlerini sayılar, yüzdeler ve grafiklerle öğrenmek isteyen, veri okuma meraklıları için raporumuz Admonitor hizmetinizde!  En popüler Türk siteleri hangileri?  Tüm platformlarda en sık online reklamlara tıklayan yaş grubu hangisi? En çok hangi platformun online reklamları etkileşim alıyor? İnternet kullanıcılarının eğitim durumu online reklamlara karşı hangi davranışsal motifleri beraberinde getiriyor?  

 14 ülkede yaygın olarak kullanılan adserverımız AdOcean gDE üzerinden gelen gerçek veri ile hazırlanmış detaylı reklam verilerinin yer aldığı raporumuz 2016 Kasım ayında yayınlandı.  Raporu görüntülemek için linke tıklayın:  www.admonitor.gemius.com

gemiusAdMonitor popüler tüm dijital reklam formatlarını ölçüm yaparak sıralar yanısıra gemiusDirectEffect ve AdOcean ad server kullanarak CTR değerlerini sunar. Rapor Polonya, Ukrayna ve Hırvatistan gibi Türkiye pazarı açısından önem teşkil eden, toplamda 14 Orta ve Doğu Avrupa ülkesi verilerini içerir. Ayrıca, Türkiye dijital pazarının Avrupa’ya kıyasını yapabilir, pazarın hangi ülkelerin trendleriyle hangi noktalarda ayrılıp, benzeştiğini görebilirsiniz. 

Türkiye mobilde 

 Analizi yapılmış tüm aygıtlar (PC, akıllı telefon, tablet) arasında PC platformunda en yüksek reklam gösterimi %92.1 oranıyla Moldova oldu. Ukraynalı kullanıcılar ise benzer bir davranış göstererek %86.8 oranla Moldova’yı takip ederken, Slovenya %82.8 ile 3.oldu. PC platformunda en az tıklama ise %68.7 oranıyla Türk ve %69.1 oranıyla Romanyalı kullanıcılarda gözlendi. Buna karşın bu iki ülke mobil tıklama oranlarında zirveyi paylaşıyor. 

 

Raporu incelerken bilmenizin faydası olduğunu düşündüğümüz tanımlar

Adformat: Kreatifin pixellerle ifade edilen boyutu (örn. 300x300)

Ad type: Tüm kreatiflerin türüne göre kategorize edilimi (örn. regular bannerlar, rich media)

CTR: Tıklamaların gösterime olan oranının yüzdelik ifade edilmesi

*Gemius’un tüm dataları kişisel bilgiler içermez, kümesel biçimde değerlendirilir.

Raporun tamamına ulaşmak için linke tıklayın: https://admonitor.gemius.com/

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

haber & grafik

Sektör

Reklamcılık

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et