2019-10-08 17:00

Dijital içerikleri kimler tüketiyor?

Dijital içerikleri kimler tüketiyor?

Brand Week 2017’nin üçüncü gününde Vodafone ve Gemius sponsorlu oturumları katılımcılarla buluştu.

Brand Week 2017’nin co-sponsoru Vodafone’un oturumu ve Gemius sponsorluğunda gerçekleşen workshop etkinliğin üçüncü gününde konuklarını ağırladı.

“Dijital İçerik ve Reklamları Kimler, Nasıl Tüketiyor”, “Başarılı Dijital Kampanya Stratejisi Nasıl Yapılmalı?” ve “Dijital Tüketici Ne Tüketiyor” başlıkları altında Gemius sponsorluğunda gerçekleşen workshop’ta Gemius Türkiye Ülke Müdürü İdil Kesten, Gemius Ölçümleme Projeleri Müdürü Gülcan Çörek ve Gemius Ajans ve Marka Segment Müdürü Dolunay Pekdemir izleyici profili ve tercihleri, başarılı kampanya stratejisi ile video içerik ve trendlerine yönelik faydalı bilgiler paylaştılar:

“Türkiye internet kullanıcısı profiline baktığımızda 37 milyon akıllı telefon, 34 milyon PC, 3 milyon tablet kullanıcısı mevcut. Akıllı telefon kullanımında güçlü bir ivme var. Erkekler akıllı telefon, kadınlar ise ağırlıkla PC kullanmayı tercih ediyor. Türk internet kullanıcısında en baskın yaş grubu 25-34 iken tabletin ağırlıkla ileri yaş grubu tarafından kullanılması şaşırtıcı bir veri ortaya koyuyor. En fazla tıklamanın olduğu endüstriler ise sırasıyla güzellik, tıbbi ürünler, yiyecek-içecek, telekomünikasyon, elektronik, ev ve bahçe, emlak. Endüstrilerin yanı sıra veriler, kadınların reklamın içeriği ilgilerini çektiği oranda erkeklere nazaran tıklama konusunda daha bonkör davrandığını ortaya koyuyor. Tüketici olan yaş grubu ise yüzde 28 ile 25-34. Kullanıcıların YouTube’da tükettiği içeriklere baktığımızdaysa müzik önde geliyor. Bunu sırasıyla YouTuber, TV-dizi, haber, yaşam ve eğitim kanalları takip ediyor.”

“Gelecek Heyecan Verici, Hazır Mısın?” başlıklı oturumda Brand Week 2017’nin co-sponsoru Vodafone’un Türkiye İcra Kurulu Başkanı Bülent Bayram, 36 ülkede birden faaliyete giren yeni marka konumlandırmalarını tüm detaylarıyla ele aldı. Dijital çağda tüketiciyle aynı yolda yürüyebilmek için yeni marka konumlandırma stratejisini anlatan Bayram, detaylı bir araştırma sonucunda bu yola girdiklerinden bahsetti ve tüketicisinin yanında iyi bir yol arkadaşı olacağını belirtti. Dijital çağ yolculuğunda yenilenen marka stratejisiyle tüketicisinin yanında iyi bir yol arkadaşı olmayı hedefleyen Vodafone, müşterisinin karşısında bir iş ortağı olmayı amaçladığını açıkladı.

Panoya> Yazdır

İçerik Tipi

haber

Daha fazlasını bilmek ister misiniz?

Bizimle iletişime geçin

Bütün haberler, rehberler ve yorumlar bir mailde!

Bülteni kontrol et